Bydlaki zagrały na piątkę i gonią czołówkę

Za nami siódma seria spotkań Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2018. W niedzielę w hali łaskiego Gimnazjum nr 2 rozegrano 3 spotkania siódmej kolejki oraz dwa mecze zaległe.

5 punktów w dwóch rozegranych spotkaniach zdobyła ekipa Bydlaków, która w pierwszym meczu gładko zwyciężyła z Powalem i Przyjaciółmi 3:0, a w drugim starciu po bardzo emocjonującym meczu zakończonym tie-breakiem rozgrywanym na przewagi pokonała Kodżirasy 3:2. Było to czwarte i piąte zwycięstwo Bydlaków w tegorocznych rozgrywkach, co zaowocowało awansem na 4 lokatę w tabeli.

Z kolei dla Kodżirasów było to drugie pięciosetowe spotkanie tego dnia, ponieważ ich poranne starcie z Łask-awcami również zakończyło się dopiero po 5 partiach. Zespół Łask-awców prowadził już 2:1 w setach, jednak ostatecznie młodość wzięła górę i mecz zakończył się wygraną Kodżirasów 3:2.

W pozostałych spotkaniach Księżyc.pl pokonał 3:1 Betony, a wicemistrzowie zeszłorocznej edycji – Amator Sieradz – w pięcioosobowym składzie uporali się z ekipą Wings 3:0.

Nie grali liderzy. Mecze Volleyball Team Zelów z Niezdecydowanymi i Gryfa z Amatorem Sieradz zostały przełożone, natomiast Kombajn swój mecz z Wings rozegrał awansem.

Do ostatecznych rozstrzygnięć fazy zasadniczej coraz bliżej. W najbliższą sobotę i niedzielę czekają nas kolejne 2 serie spotkań. Później zawodników czeka przerwa wielkanocna.