Energia pierwszym mistrzem Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W niedzielę, 1 maja rozegrana została ostatnia kolejka Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W wielkim finale Energia Pabianice pokonała Kombajn 3:1. Brązowe medale zawisły na szyjach siatkarzy Gryfa.

Zanim doszło do decydujących rozstrzygnięć na boisko wybiegły zespoły walczące o niższe miejsca w tabeli. W pierwszym porannym meczu o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach walczył pabianicki Floyd, który zmierzył się z Wings. Początek meczu należał do pabianiczan, którzy wygrali pierwszą partię, jednak trzy kolejne padły łupem żołnierzy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. W efekcie Floyd zajął dwunaste miejsce w rozgrywkach, a Wings mieli szanse na awans na siódmą pozycję.

20160501_143931
Mecz finałowy zgromadził liczną publiczność

Aby tak się stało w drugim porannym meczu Kodżirasy musiały bez straty seta pokonać GOKiS Zapolice. Wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się walkowerem, ponieważ zapoliczanie pojawili się na boisku w trzyosobowym składzie. Słowa uznania należą się jednak Kodżirasom za postawę fair play, ponieważ zgodzili się oni poczekać kilkadziesiąt minut aż przeciwnicy uzupełnią braki kadrowe. Na placu gry młodzi łaskowianie pozwolili rywalom na wygranie tylko jednego seta, co sprawiło że GOKiS ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu w tabeli, a Kodżirasy awansowały na piąte miejsce.

20160501_160602
Jakub Nowicki został najlepszym zagrywającym rozgrywek

Teoretyczne szanse na podium zachował Ksiezyc.pl, jednak aby zająć trzecie miejsce zduńskowolanie musieli za trzy punkty pokonać Łaskovię, a Gryf nie mógł zdobyć żadnego oczka w starciu z Dzikami. Wszelkie wątpliwości rozwiali siatkarze Łaskovii, którzy pokonali Ksiezyc.pl w trzech krótkich setach i to oni zajęli czwartą pozycję w tabeli, a zespół ze Zduńskiej Woli zakończył rozgrywki na miejscu szóstym.

Drugie zwycięstwo w rozgrykwach odnieśli Łask-awcy, którzy pokonali WXMEDIA Kolumna. Wygrana sprawiła, że łaskowianie zajęli dziewiąte miejsce w tabeli, a drużyna z Kolumny uplasowała się na jedenastej pozycji.

Przemysław Raszewski - najlepszy rozgrywający MALS
Przemysław Raszewski – najlepszy rozgrywający MALS

Pewni trzeciego miejsca siatkarze Gryfa pokonali 3:1 zespół Dzików, który zajął miejsce dziesiąte.

Do rozegrania pozostał wielki finał, w którym zmierzyły się niepokonane do tej pory zespoły Energii i Kombajnu. Mecz finałowy toczony był w gorącej atmosferze, w obecności licznie zgromadzonej publiczności, wśród której znalazł się m.in. Burmistrz Łasku, Pan Gabriel Szkudlarek. Dwie pierwsze partie zakończyły się gładką wygraną Energii, której siatkarze mieli znaczną przewagę przede wszystkim w zagrywce. W secie trzecim pabianiczanie również prowadzili i wszystko wskazywało na to, że zakończą spotkanie w trzech setach. Kombajn doprowadził jednak do wyrównanej końcówki, w której zachował więcej zimnej krwi i przedłużył swoje nadzieje na wygraną. Czwartego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść Energia i to zespół z Pabianic został pierwszym mistrzem Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

MVP rozgrywek został Emil Białecki

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. Na początek organizatorzy przygotowali słodką niespodziankę dla wszystkich pań biorących udział w ligowych meczach, natomiast przed dekoracją zwycięzców przyznane zostały wyróżnienia indywidualne, które otrzymali:

Najlepszy typer – Kamil Wyruch (Kodżirasy)

Najlepszy zagrywający – Jakub Nowicki (Łaskovia)
Najlepszy broniący – Dominik Filip (Wings)
Najlepszy przyjmujący – Krzysztof Kowalski (Gryf)
Najlepszy blokujący – Hubert Marciniec (Kodżirasy)
Najlepszy rozgrywający – Przemysław Raszewski (Kombajn)
Najlepszy atakujący – Damian Kopytek (Kombajn)

Najbardziej wartościowy zawodnik – Emil Białecki (Energia)

Robert Wójciak, kapitan Gryfa, odbiera nagrody za trzecie miejsce

Następnie przyszła pora na podziękowanie za udział w rozgrywkach dla wszystkich zespołów z miejsc od dwunastego do czwartego, po czym medalami, nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi statuetkami uhonorowano trzy najlepsze zespoły.

Drugie miejsce i srebrne medale dla Kombajnu
Drugie miejsce i srebrne medale dla Kombajnu odebrał kapitan Łukasz Buś

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkali się na łaskim rynku, gdzie dzięki uprzejmości Browaru Koreb i Zakładów mięsnych Kawiks do późnych godzin wieczornych świętowaliśmy zakończenie naszych rozgrywek.

Energia mistrzem! Grający trener Michał Omianowski odebrał wyróżnienie z rąk burmistrza Łasku, Pana Gabriela Szkudlarka
Energia mistrzem! Grający trener Michał Omianowski odebrał wyróżnienie z rąk Burmistrza Łasku, Pana Gabriela Szkudlarka

Pierwsza edycja Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami. W ciągu jedenastu weekendów 12 zespołów rozegrało 66 spotkań (239 setów). Na parkiecie pojawiło się ponad 120 zawodniczek i zawodników, a z trybun wspomagała ich licznie zgromadzona publiczność. Bardzo serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszych rozgrywek i już teraz serdecznie zapraszamy na drugą edycję!