Na kolejkę przed końcem wciąż nie znamy finalistów

fot. Volleyball Team Zelów

Już za niespełna 2 tygodnie zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań fazy zasadniczej drugiej edycji MALS. Mimo że do końca pierwszego etapu rozgrywek zostało już tylko 10 spotkań, wciąż nie wiemy jakie zespoły zagrają w meczach o złoty i brązowy medal. W ubiegłą niedzielę rozegraliśmy aż 8 spotkań, a część z nich dostarczyła nie lada emocji.

Szanse na finał zachowali siatkarze Amatora Sieradz, którzy po emocjonującym starciu pokonali C2H5OH. Przed meczem łaskowianie praktycznie nie liczyli się już w grze o medale, ale postawili sieradzanom trudne warunki, najpierw wygrywając pierwszą partię 25:19, a potem doprowadzając do zaciętej końcówki w secie drugim, w którym ostatecznie lepszy okazał się Amator. W partii trzeciej ekipa z Sieradza zniwelowała kilkupunktową stratę, zdobywając 9 punktów z rzędu i od stanu 8:12 dochodząc do 17:12, dzięki czemu zwyciężyła 25:17. Czwarta i jak się później okazało ostatnia odsłona była wyrównana i zakończyła się wygraną Amatora 25:23. Sieradzanie mają na swoim koncie 26 punktów i aby zagrać w finale muszą pokonać za 3 punkty Łask-awców i liczyć na to, że 3 oczka zgubią po drodze Kombajn lub Junior Piątkowisko.

Amator Sieradz – C2H5OH Volleyball Team 3:1
19:25, 27:25, 25:17, 25:23

Amator: Musiał, Kikowski, Bogusławski, Szymański, Woźniak, Zapart, Otrębski, Jakubowski, Piaskowski
C2H5OH: Tondel, Malinowski, Nowicki, Bartoszewicz, Betkier, Stasiak, Popiołkiewicz

Amator Sieradz wciąż z szansami na finał

Bardzo emocjonujące było spotkanie o zachowanie medalowych szans pomiędzy Gryfem i Volleyball Team Zelów. Pierwszy set zakończył się gładkim zwycięstwem zelowian, ale w partii drugiej to ekipa z Łasku okazała się nieznacznie lepsza i doprowadziła do remisu. W odsłonie trzeciej 25:23 zwyciężył Volleyball Team wychodząc na prowadzenie, a w partii czwartej siatkarze z Zelowa byli na dobrej drodze do zdobycia kompletu oczek w tym starciu, gdyż było już 23:18. Końcówka należała jednak do łaskowian, którzy wygrali 27:25 i doprowadzili do tie-breaka. Tam zelowianie już swojej szansy nie stracili, pewnie wygrali 15:12 i wciąż liczą się w grze o medale. W ostatnim meczu Volleyball Team musi wygrać z Kombajnem za 3 punkty i liczyć na porażkę Księżyca w starciu z Juniorem Piątkowisko lub potknięcie Amatora Sieradz w meczu z Łask-awcami.

Gryf – Volleyball Team Zelów 2:3
15:25, 25:23, 23:25, 27:25, 12:15

Gryf: Tosik, J. Knop, Wójciak, Muszyński, Tyluś, Franczak, Kabza, K. Knop, Hajdukiewicz, W. Zybert, M. Zybert, Jarzyński, Franiak
Zelów: Krysiak, Dłubakowski, P. Burasiewicz, R. Burasiewicz, Dylewicz, Werner, Kopala, Pawłowski, Dymiński

Volleyball Team Zelów musi pokonać Kombajn by wciąż liczyć się w grze o medale

Matematyczne szanse na obronę zeszłorocznych brązowych medali ma jeszcze Gryf, jednak łaskowian oprócz Volleyball Team Zelów wyprzedzić może także Kombajn, który traci do nich tylko 3 oczka, a do rozegrania ma aż 3 spotkania, w tym 2 zaległe. Gryf w swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej pokonał, choć nie bez kłopotów pabianicki Lumileds 3:0.

Gryf – Lumileds 3:0
26:24, 25:23, 25:22

Najbliżej wielkiego finału jest ekipa Juniora Piątkowisko, która niemal od początku przewodzi ligowej stawce. Junior co prawda zaliczył potknięcie w rozegranym w tygodniu zaległym meczu z Gryfem, ale w niedzielę w pełni się zrehabilitował za czwartkową porażkę pewnie pokonując Kodżirasy. Piątkowiszczanom do zapewnienia sobie udziału w meczu o złoto bez oglądania się na przeciwników potrzebne są tylko 2 wygrane sety w starciu z Księżycem za 2 tygodnie.

Kodżirasy – Włodan Junior Piątkowisko 0:3
14:25, 17:25, 14:25

Kodżirasy: Wyruch, Miedzianowski, Smulski, Majchrzak, Strzelec, Marciniec, Chwiałkowski, Włodarczyk
Junior: Helbik, Globiński, Błaszczyk, Kraszewski, Brzeziński, Bartosik

Junior Piątkowisko już tylko o mały kroczek od wielkiego finału

Na “szóstkę” spisał się w niedzielę zduńskowolski Księżyc.pl najpierw pokonując bez straty seta ekipę Kolumny, a później zwyciężając w takim samym stosunku z Bydlakami w zaległym starciu XI kolejki. Księżyc wciąż liczy się w grze o medale, o które może walczyć nawet w wypadku porażki w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Piątkowiskiem – jednak wtedy zduńskowolanie będą musieli liczyć na korzystne dla siebie wyniki innych spotkań. Wygrana za 3 punkty daje im nawet matematyczne szanse na finał, ale tu z kolei pozostali faworyci musieliby przegrać swoje ostatnie spotkania.

Księżyc.pl – Kolumna 3:0
25:19, 25:15, 25:18

Księżyc.pl: Łuczak, Strzeliński, Grzanka, Krawczyk, Owczrek, Wróbel
Kolumna: Rochna, Gajda, Aniszewski, Trocki, Pawlak, Sobierajski

Bydlaki + Ona – Księżyc.pl 0:3
15:25, 22:25, 22:25

Bydlaki: Jankowski, Nowicka, Lepczyński, Dobrowolski, Głowinkowski, Grobelny, Szewczyk K., Szewczyk M.
Księżyc.pl: Łuczak, Strzeliński, Grzanka, Krawczyk, Owczrek, Wróbel

Księżyc.pl z medalem? Zduńskowolanie mają wszystko w swoich rękach

Jak zawsze dużo emocji dostarczył mecz Wings, którzy mierzyli się z drużyną Bydlaków. Ekipa reprezentująca 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w swoim jedenastym spotkaniu rozegrała szóstego tie-breaka w tej edycji rozgrywek i po dramatycznej końcówce ulegała rywalom 15:17. Obie drużyny nie mają już szans na medale, ale na pewno będą walczyły do końca o zajęcie jak najlepszej pozycji w lidze.

Wings – Bydlaki + Ona 2:3
25:15, 20:25, 26:24, 16:25, 15:17

Wings: Macugowska, Olejniczak, Filip, Olejnicki, Kolmaga, Tomczyk, Turski
Bydlaki: Jankowski, Nowicka, Lepczyński, Dobrowolski, Głowinkowski, Grobelny, Szewczyk K., Szewczyk M.

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli Łask-awcy, którzy pokonali za trzy punkty ekipę Zapolic na boisku występującą tym razem w pięcioosobowym składzie. Łaskowianie mają jeszcze szanse na dziesiątą pozycję na zakończenie fazy zasadniczej, jednak musieliby pokonać Amatora Sieradz i liczyć na to, że Zapolice zdobędą komplet oczek w starciu z Bydlakami. Bez względu na rezultat tego ostatniego spotkania drużyna z Zapolic zajmie na koniec rundy zasadniczej dwunastą lokatę.

Zapolice – Łask-awcy 1:3
25:20, 12:25, 16:25, 17:25

Łask-awcy zachowali szanse na pierwszą dziesiątkę

Niebagatelny wpływ na kształt ligowej tabeli będą miały przełożone mecze Kombajnu, który ma do rozegrania aż 2 zaległe spotkania: z Lumileds oraz Volleyball Team Zelów. Zaległości nadrabiać będą także Kodżirasy, którzy zagrają z Kolumną oraz Łask-awcy, którzy zmierzą się z Wings. O wynikach przełożonych spotkań informować będziemy na bieżąco. Już dziś zapraszamy także na ostatnią kolejkę fazy zasadniczej, która odbędzie się 23 kwietnia. Przypominamy również, że po jej rozegraniu i po tygodniowej przerwie uczestników czeka turniej finałowy zaplanowany na niedzielę, 7 maja. Po wielkim finale wzorem zeszłego roku odbędzie się impreza zakończeniowa.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *