Kombajn wraca na tron MALS!

Miniona sobota przyniosła nam nie tylko emocje związane z występami naszych minisiatkarek, ale była też zwieńczeniem ponad dwumiesięcznej rywalizacji w Miejskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki!

W hali powiatowej dawnego “Elektryka” odbyły się spotkania decydujące o medalach tegorocznej edycji, w których wzięły udział 4 najlepsze zespoły fazy ligowej.

W meczu o trzecie miejsce w trzech setach triumfowali Niezdecydowani, którzy pokonali Carland Team. Po dwóch gładko wygranych odsłonach, w partii trzeciej gra toczyła się na przewagi, ale najwięcej zimnej krwi w końcówce zachował Damian Strzelec, który zakończył mecz asem serwisowym.

Również w trzech setach zakończył się mecz finałowy, w którym doszło do rewanżu za zeszłoroczne starcie o złoto. Podobnie jak przed rokiem o tytuł mistrzowski zagrali siatkarze Gryfa i Kombajnu. Tym razem lepsi okazali się Ci drudzy pewnie zwyciężając z łasmowianami. Warto dodać, że dla kombajnistów było to 4 kolejne starcie o pierwsze miejsce w łaskiej lidze.

Po zakończeniu finału przyszła pora na dekorację medalistów, zanim jednak do niej doszło, organizatorzy wspólnie z kapitanami medalistów przyznali nagrody indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem – MVP – całej ligi został rozgrywający Kombajnu, Przemysław Raszewski. Pozostałe nagrody powędrowały do:

Najlepszy atakujący: Łukasz Jakubowski (Kombajn)
Najlepszy rozgrywający: Jarosław Tosik (Gryf)
Najlepszy blokujący: Krzysztof Bartkiewicz (Kombajn)
Najlepszy zagrywający: Damian Strzelec (Niezdecydowani)
Najlepszy przyjmujący: Daniel Buczkowski (Kombajn)
Najlepszy broniący: Wojciech Stanisławski (Gryf)

Po dekoracji uczestnicy udali się na łaski rynek, gdzie do późnych godzin wieczornych trwała wspólna zabawa integracyjna.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Łaskiego za udostępnienie hali “Elektryka” na potrzeby organizacji turnieju finałowego, a także zakładom mięsnym Kawiks za ufundowanie poczestunku na grilla, a także Browarowi Koreb za udostępnienie ogródka piwnego na rynku potrzeby organizacji imprezy zakończeniowej!

Ostateczna klasyfikacja Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki – Łask 2019:

1. Kombajn
2. Gryf
3. Niezdecydowani
4. Carland Team
5. Księżyc.pl
6. Bydlaki
7. Łask-awcy
8. Krzesłem o Ścianę
9. Byle przez Siatę

Tabela medalowa po dotychczasowych 4 edycjach MALS:

1. Kombajn 2-2-0
2. Gryf 1-1-1
3. Energia Pabianice 1-0-0
4. Amator Sieradz 0-1-0
5. Księżyc.pl 0-0-2
6. Niezdecydowani 0-0-1

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *