Kombajn i Amator Sieradz zagrają o złoto!

Do ostatniej kolejki nie znaliśmy zespołów, które zagrają o medale drugiej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki – Łask 2017. W kończącej fazę zasadniczą XIII serii spotkań nie obyło się bez zaskakujących rozstrzygnięć.

Niewiele ponad godzinę trwały dwa pierwsze niedzielne starcia. Nie odbył się pojedynek Wings z Kolumną, zakończony walkowerem dla “wojskowych”. Ekipie z Kolumny niestety tym razem nie udało się zebrać składu na mecz. Niespełna 45 minut trwało natomiast spotkanie Bydlaków z Zapolicami. Zespół z Zapolic stawił się na parkiecie w pięcioosobowym, mieszanym składzie i nie udało mu się w żadnym z setów wywalczyć więcej niż 15 punktów.

Kolumna – Wings 0:3
0:25, 0:25, 0:25 – zespół z Kolumny nie stawił się na spotkanie

Bydlaki + Ona – Zapolice 3:0
25:15, 25:12, 25:15

Bydlaki pokonały Zapolice w trzech krótkich setach

Kłopoty kadrowe przed niedzielnym meczem miała również pabianicka ekipa Lumileds, która stawiła się w hali przy Berlinga w zaledwie czteroosobowym składzie. Ich rywale, Kodżirasy na prośbę przeciwników zgodzili się na uzupełnienie braków zawodnikami Bydlaków, dzięki czemu zebrani na trybunach kibice mogli obejrzeć długie, pięciosetowe spotkanie. Dwie pierwsze odsłony wygrali łaskowianie, później dwie gładkie partie zapisali na swoim koncie Lumileds, tak więc zwycięzcę rywalizacji musiał wyłonić tie-break. W nim oba zespoły długo grały punkt za punkt, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Kodżirasy i w efekcie zwyciężyli na parkiecie 3:2. Zgodnie z regulaminem rozgrywek wynik meczu musiał jednak zostać zweryfikowany jako walkower 3:0 dla łaskowian.

Lumileds – Kodżirasy 2:3
Spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 0:3 dla Kodżirasów, ze względu na obecność w składzie Lumileds dwóch nieuprawnionych zawodników.

Kodżirasy zakończyli fazę zasadniczą wygraną nad osłabionymi Lumileds

Prawdziwe emocje miały dopiero nadejść, gdyż do walki przystępowały ekipy, które zachowały szansę na grę o medale. Jako pierwsi na parkiet wybiegli siatkarze Juniora Piątkowisko i Księżyc.pl Zduńska Wola. Junior, który niemal od początku rozgrywek przewodził ligowej stawce potrzebował 2 wygranych setów aby zapewnić sobie udział w wielkim finale, Księżyc musiał wygrać mecz aby grać o medale. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w której ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ekipa ze Zduńskiej Woli wygrywając 25:23. W secie drugim Księżyc również okazał się lepszy kończąc tą odsłonę wynikiem 25:21. Zespół z Piątkowiska poderwał się jeszcze do walki w partii trzeciej zwyciężając 25:21. Set czwarty to już jednak zdecydowana przewaga zduńskowolan i ich wygrana 25:15. Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że Księżyc zagwarantował sobie awans do strefy medalowej. Junior zachował jeszcze co prawda szanse na udział w finale, ale musiał liczyć na porażki Kombajnu i Amatora Sieradz w meczach kończących fazę zasadniczą.

WŁODAN Junior Piątkowisko – Księżyc.pl 1:3
23:25, 21:25, 25:21, 15:25

Księżyc.pl pokonał Juniora Piątkowisko 3:1, obie drużyny zmierzą się jeszcze raz – tym razem zagrają o brązowy medal!

Szansę na drugi finał z rzędu mieli siatkarze Kombajnu, którym aby osiągnąć ten cel – po porażce Juniora z Księżycem – wystarczyły trzy punkty zdobyte w dwóch ostatnich meczach. Kombajniści zmierzyli się z łaską ekipą C2H5OH. Wyrównany był tylko pierwszy set tego spotkania wygrany przez zespół ze Szczercowa 25:22. Trzy pozostałe partie nie trwały dłużej niż 15 minut: w drugiej 25:14 zwyciężyli łaskowianie, a w kolejnych dwóch 25:17 i 25:13 kombajniści, którzy dzięki wygranej mogli świętować awans do wielkiego finału.

C2H5OH – Kombajn 1:3
22:25, 25:14, 17:25, 13:25

Stawkę finalistów uzupełnił Amator Sieradz, który przed ostatnim starciem – z Łask-awcami – tracił tylko dwa punkty do Kombajnu, Juniora i Księżyca. Wygrana z łaskowianami za trzy punkty dawała, więc sieradzanom pewne miejsce wśród dwóch najlepszych zespołów fazy zasadniczej. Tak też się stało, Amator pokonał bardzo odważnie grającą miejscową ekipę, choć ta zwłaszcza w drugiej odsłonie postawiła rywalom trudne warunki. Ostatecznie jednak 3:0 i wielki finał dla Sieradza.

Łask-awcy – Amator Sieradz 0:3
17:25, 23:25, 15:25

Amator Sieradz w wielkim finale zagra z Kombajnem!

Fazę zasadniczą zakończył zaległy mecz Kombajnu z Volleyball Team Zelów. Zelowianie mieli jeszcze szansę na piąte (w wypadku wygranej 3:0) lub szóste (w wypadku dowolnej innej wygranej) miejsce w tabeli. Kombajn walczył o pierwszą pozycję, którą dawały mu dwie wygrane partie. Ostatnie starcie rundy ligowej dostarczyło zdecydowanie najwięcej emocji ze wszystkich rozegranych w minioną niedzielę spotkań. Pierwszego seta gładko wygrała ekipa z Zelowa 25:15. W drugiej odsłonie lepszy okazał się Kombajn zwyciężając 25:19. W najbardziej wyrównanej partii trzeciej Volleyball Team długo utrzymywał kilkupunktową przewagę, ale szczercowianie doprowadzili do remisu i przechylili szalę wygranej na swoją korzyść w końcówce rozgrywanej na przewagi. Zelowianie doprowadzili do tie-breaka w secie czwartym zwyciężając 25:18. W decydującej odsłonie to jednak kombajniści przypieczętowali zwycięstwo w fazie zasadniczej wygrywając 15:12.

Kombajn – Volleyball Team Zelów 3:2
15:25, 25:19, 26:24, 18:25, 15:12

Kombajn zaliczył dobry finisz i zwyciężył w fazie zasadniczej!

Runda ligowa dobiegła końca. Do rozegrania pozostał turniej finałowy, który odbędzie się w NIEDZIELĘ, 7 MAJA.

Spoglądając na ligową tabelę od razu widać, że tegoroczne rozgrywki były znacznie bardziej wyrównane niż przed rokiem. W czołówce żadna z ekip nie doznała mniej niż 3 porażek, a pierwszy i czwarty zespół dzielą zaledwie 2 punkty. Niewielkie różnice punktowe również na kolejnych pozycjach: piąty Gryf zaledwie o dwa oczka wyprzedził ósmych Kodżirasów, a Wings okazali się lepsi od Volleyball Team Zelów o jednego wygranego seta.

O medale zagrają zarówno zespoły, które po raz drugi biorą udział w rozgrywkach – Kombajn i Księżyc.pl – jak i świetnie prezentujący się debiutanci – Amator Sieradz i Junior Piątkowisko. Ekipa ze Szczercowa, która w finale zmierzy się z Amatorem Sieradz po raz drugi z rzędu uplasuje się na podium (rok temu zdobyła srebrne medale). Księżyc, który o brąz zagra z Juniorem zanotował spory awans, gdyż pierwszą edycję zakończył na szóstej pozycji.

Już dziś zapraszamy na turniej finałowy, który odbędzie się 7 maja. Rozpoczniemy go od meczów o miejsca 5-14, które rozegrane zostaną na sektorach, do dwóch wygranych setów. Później czekają nas spotkania o medale, które odbędą się na boisku głównym i będą toczyć się – tradycyjnie – do trzech wygranych partii. Po zakończeniu meczu finałowego będzie miało miejsce uroczyste zakończenie rozgrywek oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych zespołów i zawodników.

Zestaw par turnieju finałowego II edycji MALS – Łask 2017

9:00, sektor 1, mecz o XIII miejsce, Kolumna – Lumileds
9:00, sektor 2, mecz o XI miejsce, Łask-awcy – Zapolice
10:00, sektor 1, mecz o IX miejsce, Bydlaki + Ona – C2H5OH
10:00, sektor 2, mecz o VII miejsce, Volleyball Team Zelów – Kodżirasy
11:00, sektor 2, mecz o V miejsce, Gryf – Wings
12:00, boisko główne, mecz o III miejsce, Junior Piątkowisko – Księżyc.pl
13:30, boisko główne, mecz o I miejsce, Kombajn – Amator Sieradz

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *